Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym mówcą, czy początkującym, istnieją pewne techniki, które możesz wykorzystać, aby opanować sztukę przemawiania – storytelling. Stosując te sztuczki, będziesz mieć pewność, że stworzysz taką porywającą historię, o jakiej zawsze marzyłeś.

Ciekawość

Tworzenie ciekawości nie jest tak proste, jak się wydaje. Jeśli myślisz, że książka lub film wystarczą, aby wywołać zainteresowanie, to jesteś w błędzie. Ludzie są z natury ciekawi i najlepszym sposobem na wykorzystanie tego faktu jest przedstawienie im informacji, które wzbudzą ich ciekawość.

Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć jest użycie odpowiedniego chwytu fabularnego. Jednym z takich narzędzi jest Twilight Zone, serial telewizyjny, który bada ideę ciekawości w fikcyjnym mieście. Fabuła skupia się na człowieku, który wyrusza w poszukiwaniu opuszczonego miasta, tylko po to, aby odkryć, że jego celem jest tak naprawdę jego dom. To podnieca widzów i są oni ciekawi, co stanie się dalej.

Tworzenie luki ciekawości to dobry sposób na pobudzenie zainteresowania Twoją marką i zachęcenie ludzi do wypróbowania Twojego produktu lub usługi. Wykorzystanie siły ciekawości jest jedną z najważniejszych umiejętności, które należy posiąść jako marketer.

Nie jest tajemnicą, że ludzie pragną rozrywki. Chcą natychmiastowej gratyfikacji, a trudno jest to zapewnić bez stworzenia pewnego poziomu ciekawości. Najlepszym sposobem na stworzenie tej ciekawości jest dostarczenie produktu lub usługi, która jest interesująca i ma potencjał, aby zapewnić rozwiązanie ich problemów.

Nie jest zaskoczeniem, że w dobie mediów społecznościowych firmy zwracają większą uwagę na storytelling. Zwracają większą uwagę na swoje treści niż kiedykolwiek wcześniej i chcą mieć pewność, że mają one zdolność przyciągania i zatrzymywania publiczności. Korzystając z technik storytellingowych, możesz stworzyć ciekawość, która przeniesie ich w dół lejka sprzedaży, jednocześnie pomagając im jak najlepiej wykorzystać swój czas. W tym procesie przekażesz również najważniejszą wiadomość: Twoja marka jest warta inwestycji.

Tworzenie ciekawości w mówieniu jest jednym z najtrudniejszych aspektów storytellingu. Choć może to brzmieć jak zadanie niemożliwe do wykonania, jeśli zastosujesz odpowiednie kroki, będziesz w stanie je osiągnąć. Od użycia odpowiedniego chwytu storytellingowego do umieszczenia własnego spin na opowieści, będziesz w stanie zwiększyć zainteresowanie swoją marką i napędzić swoich odbiorców w dół lejka sprzedaży.

Relacje z publicznością

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym mówcą, czy dopiero zaczynasz, ważne jest, aby stworzyć dobre relacje z publicznością, kiedy przemawiasz. Im więcej pozytywnych interakcji masz ze swoją publicznością, tym lepsza będzie rozmowa.

Pierwszym krokiem do stworzenia relacji ze swoją publicznością jest ich zidentyfikowanie. Poznanie swoich odbiorców pomoże Ci lepiej zrozumieć ich potrzeby i frustracje. Dobrym sposobem na to jest stworzenie persony publiczności. To da Ci szczegółowy obraz codziennego życia Twoich odbiorców. Możesz wykorzystać to do zidentyfikowania wyzwań, przed którymi stoją i dostarczyć rozwiązania.

Kolejnym ważnym krokiem do stworzenia relacji z odbiorcami jest zrozumienie ich przekonań, wartości i oczekiwań. Możesz je zidentyfikować, zadając im pytania. Jest to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się o nich więcej i pokazać im, że Ci zależy.

Powinieneś również patrzeć ludziom w oczy podczas mówienia. Uśmiech może być również skuteczny. Może pomóc ludziom poczuć, że są w tej samej sytuacji co ty i stworzy więź. Nie musisz się uśmiechać przez cały czas, ale to sprawia, że ludzie czują się dobrze.

Kiedy mówisz, powinieneś upewnić się, że patrzysz na wszystkie części pokoju. Pozwala to uzyskać najlepszy widok na pokój i stworzyć bardziej osobiste połączenie.

Kolejnym kluczem do stworzenia relacji z publicznością jest reagowanie na ich ruchy. Jeśli twoja publiczność porusza się w swoich fotelach lub idzie do przodu pokoju, pokazuje, że zależy ci na tym. To sprawi, że poczują się jak część prezentacji.

Rozwijanie relacji z publicznością to kluczowy krok w budowaniu biznesu. Poznanie swoich odbiorców może zająć trochę czasu, ale jest warte wysiłku.

Ostatnim krokiem w budowaniu relacji z odbiorcami jest upewnienie się, że nawiązujesz z nimi pozytywny rapport. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, istnieje kilka narzędzi, które mogą Ci pomóc. Możesz skorzystać z wyszukiwarek mediów społecznościowych, serwisów z powiadomieniami lub wyszukiwarek forów, aby znaleźć swoich odbiorców. Możesz również poprosić ich o osobne spotkanie, aby poświęcić więcej czasu na rozmowę o Twoim biznesie.

Tworzenie opowieści

Niezależnie od tego, czy jesteś pisarzem, artystą, czy liderem biznesowym, opowiadanie historii może być potężnym narzędziem, które pozwoli Ci dotrzeć do wszystkich i sprawić, że Twoja marka będzie bardziej wpływowa. Opowieści mogą zainspirować ludzi do zmiany myślenia, zmotywować ich do przyjęcia nowego zachowania lub zakupu produktu.

Historie mogą być zabawne i ekscytujące do oglądania i słuchania, ale są również potężne w celu zaszczepienia idei i przekonania ludzi do zrobienia czegoś. Ważne jest, aby opowieść była zarówno skuteczna, jak i zapadająca w pamięć. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać podczas tworzenia opowieści podczas przemówienia.

Po pierwsze, musisz określić cel swojej opowieści. Jeśli nie wiesz, o czym jest twoja historia, możesz znaleźć się w kulminacyjnym punkcie straconej uwagi. Korzystanie z buyer persona pomoże Ci określić, kim jest Twoja publiczność.

Po drugie, musisz zdefiniować swoich bohaterów. Chcesz dać swoim odbiorcom wystarczająco dużo szczegółów, aby je zrozumieć, ale nie tak dużo, że stracą ślad historii. Chcesz również dać im wystarczająco dużo szczegółów, aby wyobrazić sobie siebie w tej historii.

Następnie musisz zidentyfikować scenę, którą piszesz. Oznacza to, że musisz zidentyfikować bohaterów, kilka scen i każdą większą akcję lub konflikt.

Wreszcie, musisz napisać swoją historię w zorganizowany, liniowy sposób. Upewnij się, że każdy krok jest w logicznej sekwencji i zawiera konkretny szczegół. Powinieneś także dać postaciom rozwiązanie, które oferuje im kontekst.

To najważniejszy krok w konstruowaniu Twojej historii. To ten, który większość ludzi zaniedbuje, gdy próbuje opowiedzieć historię. Musisz napisać krok w szerokich pociągnięciach i w mniejszych, bardziej szczegółowych krokach. Korzystanie z tych kroków pomoże Ci spreparować historię, która będzie trzymać się z publicznością.

Użycie formuły Dziewięciu Kroków jest skutecznym sposobem na stworzenie historii podczas przemówienia. Można ją wykorzystać do każdego rodzaju historii. Może być stosowany do relacji biznesowych, partii lub każdego innego rodzaju wydarzenia.

Tworzenie opowieści to proces, który wymaga czasu, wysiłku i badań. Polega na znalezieniu potrzeb klienta i stworzeniu strategii rozwiązania jego problemów.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *