Posiadanie kilku prostych nawyków w swoim dniu w pracy może być różnicą między przeciętnym dniem w pracy a dobrym. Możesz nawet sprawić, że te nawyki staną się integralną częścią twojej codziennej rutyny.

Stwórz nowe ścieżki neuronowe w swoim mózgu

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na poprawę swojego zdrowia psychicznego, czy chcesz zaplanować wspaniały dzień w pracy, możesz zastanawiać się, jak stworzyć nowe ścieżki neuronowe w swoim mózgu. Naukowcy debatowali, jak długo trwa zmiana ścieżki neuronowej. Chociaż nie ma konsensusu, University College of London stwierdził, że potrzeba 66 dni, aby utworzyć nawyk.

Dobrym sposobem na zwiększenie neuroplastyczności jest zaangażowanie się w działania, które angażują ruchowe, słuchowe i wzrokowe części mózgu. Pomaga to tworzyć połączenia pomostowe między lewą i prawą półkulą mózgu, co zwiększa zdolność mózgu do reagowania na nowe informacje i angażowania się w nie.

Badania wykazały, że ludzie, którzy angażują się w działania zwiększające szczęście, doświadczają wyższego poziomu aktywności w ich lewej korze przedczołowej. Obszar ten jest związany z uczuciami dobrego samopoczucia i optymizmu.

Medytacja pomaga wyciszyć gadaninę zapracowanego umysłu i uzyskuje dostęp do wewnętrznej świadomości. Pomaga również ciału zrelaksować się i wyłączyć reakcję na stres.

Wykazano również, że medytacja zwiększa tolerancję na stres, zmniejszając reakcję mózgu typu „walcz lub uciekaj”. Pomaga również zmniejszyć ryzyko wystąpienia urazu mózgu.

Badania wykazały również, że neuroprzekaźniki mogą przenosić informacje z jednego neuronu do drugiego. Te neuroprzekaźniki są uwalniane w synapsach, które są małymi przestrzeniami pomiędzy neuronami. Im więcej tych neuronów strzela razem, tym silniejsza staje się ścieżka synaptyczna. Jest to znane jako przycinanie synaptyczne. Jeśli ścieżka synaptyczna rozpuszcza się z powodu braku użycia, zostanie wyeliminowana przez mózg.

Uczenie się nowych słów lub zwrotów może również pobudzić nowe ścieżki neuronowe. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę neuroplastyczności. Podobnie, uczenie się mnemotechnik może pomóc w poprawie łączności w sieci przedczołowej ciemieniowej.

Gdy zaczynasz angażować swój mózg w nowe sposoby, ustanawiasz nowe ścieżki neuronowe, które mogą trwać przez całe życie. Ścieżki te mogą łączyć Twoje myśli i emocje, pomagając regulować Twoje zachowanie. W miarę jak będziesz dalej angażować swój mózg, poprawi się Twoja zdolność uczenia się i zapamiętywania, co ułatwi Ci zaplanowanie dobrego dnia w pracy.

Zmień perspektywę na bardziej pozytywną

Zmiana perspektywy to dobry sposób na zmianę swojego życia. Jest to również dobry sposób, aby zobaczyć swoich współpracowników takimi, jakimi są. Jednym z najbardziej pokornych doświadczeń jest puszczenie swoich chwytów i westchnień. Przekonasz się, że czujesz się lepiej i osiągasz więcej w tym procesie.

Jest cała masa innych rzeczy do zrobienia w codziennej harówce, ale zachowanie spokoju jest nadal najwyższym priorytetem. Podczas gdy wiele z wyżej wymienionych zadań może być delegowanych do innych, powinieneś poświęcić czas na nagrodzenie siebie za całą swoją ciężką pracę poprzez uzyskanie zasłużonego odpoczynku. W rzeczywistości wiele biur ma wyznaczony czas na relaks w tygodniu i kilka dni wolnego w każdym miesiącu. Dbanie o siebie jest najlepszym sposobem na zachowanie zdrowego rozsądku.

Utrzymanie pozytywnego nastawienia jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na powodzenie twojej kariery. Jeśli twoja trudna sytuacja jest chroniczna, prawdopodobnie nadszedł czas, aby wprowadzić pewne zmiany. Na przykład, deleguj niektóre zadania innym, takie jak planowanie spotkań i połączeń konferencyjnych. Uzyskany w ten sposób wolny czas można wykorzystać na pracę nad własnymi projektami lub na realizację osobistych celów. Jednym słowem, to właśnie małe szczegóły robią wielką różnicę. Poza tym, kto chciałby pracować z zrzędą?

Inną ważną wskazówką jest rozpoznawanie oznak dobrego współpracownika. Kiedy przebywasz w otoczeniu ludzi, z którymi lubisz pracować, docenienie ich wysiłków nie jest niczym trudnym. Podobnie, zwykły e-mail do pracownika, którego nigdy nie poznałeś, może przejść długą drogę. Nie oznacza to, że powinieneś zwracać się do szefa po imieniu, jednak jeśli Twoja praca wymaga ciągłej interakcji, prawdopodobnie będziesz potrzebował dodatkowej pomocy. W życiu liczy się coś więcej niż praca, ale szczęśliwe i zdrowe miejsce pracy przechodzi długą drogę, aby uczynić Twój dzień pozytywnym.

Sprawdzaj regularnie swoją pocztę elektroniczną

Wyrobienie sobie nawyku regularnego sprawdzania poczty elektronicznej w celu zaplanowania dobrego dnia w pracy to dobry pomysł. W zależności od branży, w której pracujesz, możesz nie mieć zbyt wiele czasu na grę w ping ponga w mediach społecznościowych, ale szybkie spojrzenie na skrzynkę odbiorczą sprawi, że będziesz na bieżąco i na szczycie swojej gry. Jeśli nie czujesz nastroju społecznego motyla, szybki skan wiadomości e-mail przypomni Ci, że nadal masz pracę do wykonania. Możesz chcieć szybko sprawdzić skrzynkę odbiorczą przed wyjściem na wieczór. Utrzymanie skrzynki odbiorczej w ryzach jest kluczem do udanego tygodnia pracy. Dobrym pomysłem jest ustalenie oczekiwań wobec współpracowników poprzez bycie na szczycie swojej gry wcześnie rano.

Jednym z najlepszych sposobów na wyrobienie sobie nawyku regularnego sprawdzania poczty elektronicznej, aby zaplanować dobry dzień w pracy, jest sprawdzanie jej o tej samej porze każdego dnia. Pomoże Ci to uniknąć strasznej apokalipsy mailowej, jak również pomoże Ci odzyskać część produktywności i wolnego czasu, który poświęcasz na usuwanie lub odpowiadanie na maile. Możesz również rozważyć skonfigurowanie klienta poczty elektronicznej na swoim laptopie, abyś mógł śledzić swoje wiadomości podczas podróży. Korzystanie z klienta poczty elektronicznej, takich jak Outlook, Gmail, lub Yahoo mail pozwoli Ci zaoszczędzić ból głowy przesiewania przez skrzynkę odbiorczą, zwłaszcza jeśli masz ograniczony czas na rękach. Możesz również rozważyć założenie folderu „praca” w swoim kliencie poczty elektronicznej, dzięki czemu będziesz mógł łatwo śledzić swoje służbowe e-maile.

Dobrym pomysłem jest również czytanie i odpowiadanie na wiadomości e-mail w rozsądnym czasie rano, tak aby mieć energię do postawienia swojej najlepszej stopy do przodu później w ciągu dnia. Możesz również rozważyć ustawienie przypomnień e-mailowych dla ważnych list kontaktów, abyś zawsze był na szczycie swojej gry.

Przeczytaj swoje własne zasady z samego rana

Posiadanie zestawu zasad, których należy przestrzegać rano, może pomóc Ci wykonać pracę i utrzymać priorytety na właściwym poziomie. Zły początek dnia może wpłynąć na resztę dnia i możesz stracić kontrolę nad swoim życiem zawodowym. Trzymanie timera lub korzystanie z narzędzia do śledzenia czasu może pomóc w kontrolowaniu tego, jak spędzasz swój czas. Ważne jest, aby zachować swoje priorytety i uniknąć pokusy marnowania czasu na rzeczy nieistotne. Posiadanie zestawu zasad do naśladowania pomoże Ci również skupić się na swoich celach i uniknąć wymówek typu „nie mam czasu”.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *