Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz pracę w sprzedaży, czy robisz to już od jakiegoś czasu, są pewne rzeczy, o których musisz pamiętać, aby stać się skutecznym sprzedawcą. Kluczem jest zrozumienie problemów, z którymi boryka się twój prospekt, a następnie upewnij się, że rozumiesz rozwiązania, które są dostępne. Ponadto, musisz nauczyć się zarządzać swoimi emocjami i być w stanie postawić się w butach perspektywy.

Tworzenie buyer persona

Tworzenie buyer persona może być zniechęcającym zadaniem. Jednak może to być bardzo przydatne narzędzie, które pomoże Twojemu zespołowi sprzedaży. Użycie buyer persona może pomóc Ci poprawić wyniki i przyciągnąć wysokiej jakości leady.

Aby stworzyć buyer persona, zacznij od skompilowania jak największej ilości informacji. Obejmuje to informacje o firmie kupującego, jego roli w firmie, wieku, stanie cywilnym i innych cechach definiujących. Powinieneś również zawrzeć informacje o branży kupującego.

Możesz również zawrzeć szczegóły dotyczące rodziny kupującego, dochodów gospodarstwa domowego i aspiracji zawodowych. Te informacje pomogą Ci przygotować plan sprzedaży, który jest odpowiedni dla Twojego kupującego.

Kiedy zakończysz swoje badania, stwórz szablon persony kupującego. Możesz pobrać szablon z tej strony. Kiedy już będziesz miał szablon, możesz go dostosować i wstawić informacje o swoim kupującym.

Ważne jest, aby mieć aktywną rolę w rozwoju swojej buyer persona – fragment ten jest manifestacją pracy zespołu redakcyjnego portalu Życie pełne piękna. Zespół sprzedaży musi być zaangażowany, aby zapewnić, że persona jest stworzona dokładnie. Twój zespół marketingowy również powinien uczestniczyć.

Persona kupującego to pół-fantastyczna reprezentacja idealnego klienta. Pomaga Ci ona zwizualizować problemy i punkty bólu Twoich potencjalnych klientów. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się z nimi porozumieć.

Buyer personas mogą być pomocne dla zespołu sprzedaży na wiele sposobów. Mogą pomóc Ci lepiej komunikować się z klientami, przyciągać wysokowartościowe leady i poprawiać wyniki.

Kiedy tworzysz swoją buyer persona, powinieneś uważać na to, jakie informacje zawierasz. Włączaj tylko te informacje, które są skorelowane z procesem zakupu.

Zrozum problem swojego potencjalnego klienta

Osadzenie się w problemie klienta jest dobrym sposobem na poprawę współczynnika wygranych. Ale nie wystarczy być sprytnym; trzeba umieć to zrobić właściwie. Nie wystarczy też znać sztuczki.

Dobry przedstawiciel handlowy pokaże również, jak wykorzystać badania do podjęcia lepszej decyzji. Jednym z najlepszych sposobów na to jest zrozumienie, jak twój prospekt podejmuje decyzję. Należy pamiętać, że w proces decyzyjny potencjalnego klienta zaangażowana jest więcej niż jedna osoba, dlatego ważne jest, aby dać potencjalnemu klientowi poczucie kontroli.

Najlepszym sposobem na zilustrowanie tego jest wykorzystanie najbardziej powszechnej metody uzyskiwania kontroli. Robisz to, ustalając najpierw budżet. Następnie demonstrujesz wartość, oferując rozwiązanie.

Najlepsi przedstawiciele handlowi będą również potrafili zidentyfikować problem, z którym boryka się perspektywa. Najbardziej imponującą częścią tego procesu jest to, że możesz to zrobić podczas budowania zaufania. W rezultacie perspektywa będzie bardziej otwarta na rozwiązanie mające na celu rozwiązanie ich problemu.

Wreszcie, najlepsi przedstawiciele handlowi będą mieli proces sprzedaży, który jest zarówno powtarzalny, jak i skalowalny. Oznacza to, że przedstawiciele mogą poprawić swoje wyniki poprzez wdrożenie lepszych praktyk w całym procesie. Obejmuje to identyfikację najbardziej odpowiednich tematów do konsultacji. Wykorzystanie metodologii sprzedaży SPIN pomoże Ci w tym.

Podsumowując, widać wyraźnie, że najlepszym sposobem na zostanie guru sprzedaży jest nauczenie się, jak zidentyfikować problem klienta. Nie zawsze jest to łatwe, ale można podjąć kilka prostych kroków, aby zwiększyć swoje szanse na zamknięcie transakcji.

Zarządzaj swoimi emocjami

Zarządzanie swoimi emocjami może być kluczowym czynnikiem w osiągnięciu sukcesu w sprzedaży. Dzieje się tak dlatego, że Twoje emocje mogą wpływać na Twoje decyzje dotyczące sprzedaży. Może się okazać, że czujesz się zły lub zestresowany, co może prowadzić do niedotrzymania terminów lub wypalenia. Jeśli będziesz zarządzać swoimi emocjami, staniesz się bardziej produktywny i zwiększysz swoje szanse na zamknięcie większej liczby transakcji.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zarządzać swoimi emocjami. Po pierwsze, musisz przyznać się do swoich uczuć. Możesz nie być w stanie kontrolować swoich emocji, ale możesz nauczyć się je identyfikować i uwalniać. Jest to krok w kierunku uzdrowienia. Kiedy uwalniasz swoje uczucia, jesteś w stanie uwolnić intensywność swoich uczuć i zyskasz jasność. Będziesz również w stanie oddzielić swoje emocje od swoich działań.

Innym sposobem na zarządzanie swoimi emocjami jest praktyka. Możesz ćwiczyć mówiąc „nie”, kiedy czujesz impuls do powiedzenia „tak”. Możesz również ćwiczyć asertywność. Możesz poćwiczyć mówienie „nie”, gdy ktoś próbuje sprzedać Ci produkt, którego nie chcesz. Oparcie się impulsowi może być trudne, ale praktyka pomoże Ci nauczyć się robić to lepiej.

Wreszcie, możesz ćwiczyć robiąc takie rzeczy jak liczenie do 10. Liczenie do dziesięciu pomoże Ci działać bardziej racjonalnie. Pomoże Ci to również przygotować się do prawdziwych sytuacji życiowych. Możesz również ćwiczyć słuchając swojego serca. To pomoże Ci zidentyfikować swoje emocje, co poprawi Twoją inteligencję emocjonalną.

Praktykując te kroki, możesz nauczyć się, jak zostać skutecznym sprzedawcą. Możesz również nauczyć się rozumieć emocje innych i rozwijać z nimi lepszy kontakt.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *