Logowanie na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnnie

Zakładanie konta

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *

Szkolneo.pl >>> Szkolenia

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Wyznaczanie celów osobisty przewodnik - Brian Tracy

"Ludzie mający jasne, sprecyzowane i zapisane cele mogą w o wiele krótszym czasie osiągnąć więcej, niż ludzie bez celów są w stanie sobie wyobrazić" Brian Tracy

W przeprowadzonym badaniu na Uniwersytecie Harwarda w 1979 roku, zapytano studentów ostatniego roku, ilu z nich miało spisane cele i plany działania.
3 procent miało jasno wyznaczone i spisane cele.
13 procent posiadało wyznaczone cele, ale nie były one sporządzone w formie pisemnej
84 procent nie miało sprecyzowanych żadnych celów

W 1989 przeprowadzono badanie z którego wynikało, że 10 lat później te trzy procent studentów, które miało spisane cele osobiste odniosło 10-krotnie większy sukces niż pozostałe 90 procent. Niezależnie od twojego pochodzenia, wykształcenia czy posiadanych zdolności, wyznaczenie celów będzie dla ciebie niezwykle skutecznym narzędziem. Tak jak widać to na przykładzie badania z Harvardu, umiejętność wyznaczania celów i formułowania planów ich realizacji jest podstawą sukcesu. Dzięki tej jednej umiejętności będziesz mógł osiągnąć znacznie więcej niż prawie każda napotkana osoba. Ktoś, kto ma jasno sformułowane cele i kto codziennie pracuje nad ich realizacją, będzie skuteczniejszy od geniusza, który nie wie czego chce.

Jedynym prawdziwym celem jest osiągnięcie szczęścia. Jest pięć wspólnych dla każdej osoby elementów szczęścia niezależnie od miejsca zamieszkania i warunków życiowych. Po pierwsze, są to zdrowie i energia. Większość ludzi stawia swoje zdrowie na pierwszym miejscu. Mając zdrowie ma się wszystko. Tracą zdrowie przegrywa się najważniejszy mecz życia. Drugim składnikiem szczęścia są pełne miłości relacje z rodziną i innymi ludźmi. Im więcej w twoim życiu jest ludzi, którzy cię kochają i szanują tym jesteś zdrowszy i szczęśliwszy.

Kategoria: Pobieralnia